Apie mus / ES Projektai
UAB „IPT LT“, įgyvendina projektą „Atvirų duomenų panaudojimas IPT LT, UAB kuriant naujus inovatyvius produktus“ Nr. 02-045-K-0081. Bendra projekto vertė – 139 929,07 Eur, iš kurių 69 964,53 Eur sudaro finansavimas iš ES lėšų.
Projektas įgyvendinamas pagal Sutartyje, 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-002-01-07-07 „Skatinti duomenų prieinamumą ir pakartotinį naudojimą“ veiklos „Įmonių investicijos į naujų inovatyvių sprendimų ir skaitmeninių paslaugų sukūrimą, naudojant atvirus duomenis“ poveiklės „Įmonių investicijos į naujų inovatyvių sprendimų ir skaitmeninių paslaugų sukūrimą, naudojant atvirus duomenis“ (Sostinės regionas) ir poveiklės „Įmonių investicijos į naujų inovatyvių sprendimų ir skaitmeninių paslaugų sukūrimą, naudojant atvirus duomenis“ (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas) projektų finansavimo sąlygų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2023 m. lapkričio 14 d. įsakymu Nr. 4-639 „Dėl ekonomikos ir inovacijų ministro 2022 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. 4-864 „Dėl 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-002-01-07-07 „Skatinti duomenų prieinamumą ir pakartotinį naudojimą“ aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“, ir juose nurodytuose ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytas sąlygas ir tvarką.
Šiuo metu juridiniai ir fiziniai asmenys, norintys gauti konsultaciją dėl darbo teisės, kreipiasi į teisininkus ar konsultantus, o tai kainuoja tam tikras lėšas ir užima laiko, kol specialistai apdoroja užklausas. Galima ieškoti atsakymų Teisės aktų registre (https://www.e-tar.lt/portal/index.html) ar teisės aktų duomenų bazėje (https://www.infolex.lt/portal/start.asp). Čia galima surasti reikiamą teisės aktą darbo teisės klausimais, tačiau tai užima nemažai laiko ir vartotojas, nebūdamas teisininku, ne visada gali suprasti teisės akto nuostatas. Galima kreiptis tiesiogiai į Valstybinę darbo inspekciją, tačiau gali tekti ilgokai palaukti, kol vartotojas bus sujungtas su kompetentingu darbuotoju, galinčiu paaiškinti konkretų atvejį, arba teks užsiregistruoti vizitui. Internete galima rasti įvairių DI pagalba veikiančių pokalbių robotų, kurie naudoja labai skirtingus ir neatrinktus duomenis (taip pat ir iš nepatvirtintų oficialių šaltinių), todėl jų atsakymas gali būti netikslus ar klaidinantis.
Projekto metu planuojama sukurti virtualų darbo teisės konsultantą, veikiantį dirbtinio intelekto pagrindu, kuris naudos patikimus duomenis iš oficialių šaltinių ir suteiks vartotojui greitą, patikimą ir individualizuotą konsultaciją darbo teisės klÏausimais. Šiuo metu darbo inkoje tokio sprendimo nėra. Kuriamas sprendimas suteiks vartotojams socialinę – ekonominę naudą, nes užtikrins darbuotojų ir darbdavių teises, padės spręsti konfliktines situacijas, bus taupomas vartotojų laikas ir lėšos.
Projektas atitinka horizontaliuosius principus: darnaus vystymosi ir lygių galimybių, nes užtikrina informacijos prieinamumą ir pateikia aktualius duomenis visuomenei; inovatyvumo (kūrybingumo) nes, remdamasis informacinių technologijų mokslu, sukurs naują paslaugą gyventojams.
Projekto pradžia: 2024 m. spalio 03 d.
Projekto veiklas numatyta užbaigti 2026 m. kovo mėn.
Su projektu susijusios užklausos gali būti adresuojamos simas.urniezius@servit.lt
Norite sužinoti ką mes galime pasiūlyti būtent JUMS? Kreipkitės!